Electrolux EOC 3430 COX

Čistenie rúry
pyrolytické

Ocenenie

Produkt roku 2015 - Top v kategórii

So samočistiacou rúrou Pyro dosiahnete jedným dotykom naozajstnú čistotu, pričom sa zvyšky nečistôt zmenia na popol, ktorý sa dá utrieť. Dokonca vám oznámi, keď je potrebné ju vyčistiť.

Ovládacie prostredie s displejom LED vám umožní nastaviť trvanie, ako aj čas skončenia prípravy jedla

Vďaka svojej špičkovej izolácii je táto rúra o 20 úspornejšia ako jej konkurenti z energetickej triedy A. Udrží teplo vo vnútri, aby ste mohli využívať nový štandard spotreby energie.

Toto ovládacie prostredie s displejom LED vám umožní nastaviť trvanie, ako aj čas skončenia prípravy jedla, večera vždy hotová v požadovanom čase. Jeho vysúvateľné ovládače a tlačidlá umožňujú prístup ku všetkým nastaveniam.

Dvierka zostanú chladné vďaka vynikajúcej izolácii. Nikdy nie sú o 20 °C teplejšie ako okolitá teplota, na dotyk sú vždy bezpečné.

Ohrevný systém UltraFanPlus s výnimočne veľkým ventilátorom a dizajnom vzduchovodov zaručí, že sa celé jedlo rovnomerne prepečie bez ohľadu na jeho polohu v rúre.

Osvetlenie tejto rúry osvetľuje zadnú časť rúry, aby svetlom zaplnilo celú dutinu. Takže máte dobrý výhľad na jedlo, a to bez oslnenia!

ĎALŠIE VLASTNOSTI:
Zabudovateľná rúra
Multifunkčná rúra s kruhovým vyhrevným telesom
Energetická trieda rúry: A
Nehrdzavejúca oceľ bez otlačkov prstov
Rúra s 3 pečúcimi úrovniami
Automatický návrh teploty
Pyrolytické samočistenie
Funkcia bezpečnosť detí Detský zámok chráni pred náhodným spustením spotrebiča.
Indikácia zbytkového tepla
Zasunovacie ovládacie prvky
Elektronická regulácia teploty
Vysokolesknúca povrchová vrstva, ľahko čistiteľná
Ľahko čistiteľné dvierka rúry
Chladiaci ventilátor Chladiaci ventilátor sa spustí automaticky, keď sa zapne rúra. Chladí elektronické komponenty a externé časti rúry.

Funkcie pečenia:
spodný ohrev, ventilátor + svetlo, ventilátor + kruhové ohrevné teleso, ventilátor + kruhové ohrevné teleso + spodný ohrev, gril, osvetlenie, vrchný a spodný ohrev, vrchný ohrev a gril, vrchný ohrev, gril a ventilátor

Prehľad funkcií rúry:
odporučaná teplota, denný čas, ukončenie programu, minútka, ukazovateľ skutočnej teploty, indikácia zvyškového tepla, využitie zvyškového tepla, servisné kódy, automatické vypnutie len rúry, kontrala výsledku, detský zámok, demo program,

Dodávané plechy v príslušenstve: 1 smaltovaný plech na pečenie, 1 plech na zachytávanie mastnoty šedý smalt
Mriežka dodávaná s rúrou: 1 drôtená chrómovaná mriežka

• Cena.

• - veľký vnútorný priestor
    • - rýchle rozohriatie (na 180 stupnov cca 10 minút)
    • - zvukové oznámenie pri dosiahnutí požadovanej teploty
    • - bezproblémové viacúrovňové pečenie
    • - možnosť piecť až na 300 stupňov - skvelé pre pizzu, pita chlieb a pod.
    • - dvierka aj počas dlhšieho pečenia zostávajú izbovej teploty
    • - displej ukazuje čas aktívneho používania, viac by mi vyhovovalo, keby ukazoval aktuálnu teplotu v rúre - je potrebné sa k nej nepohodlne preklikať
    • - pri otvorení dvierok sa treba skutočne uhnúť, inak má človek postarané o saunu
    • - svetlo v rúre sa automaticky zapína pri otvorení dvierok, aj keď sa aktívne nepoužíva
    • - plastové ovládacie tlačidlá - pôsobia lacno a sú jemne vyosené

Rúru používam cca 2 mesiace. Pečiem v nej každý týždeň domáci chlieb (aj so zaparením pomocou spodného plechu - zatiaľ bez problémov), aspoň raz týždenne koláč a sladké kysnuté či iné pečivo. Spravidla pečiem viac vecí naraz a ani pri 2 hodinovom používaní sa mi nestalo, že by boli dvierka nebezpečne nahriate.
    Je skutočne potrebné si dávať pozor pri otvorení, vyvalí sa z nej horúci vzduch, ale je to logické a po čase to človek robí automaticky.
    Pyrolýzu som zatiaľ nevyužila, keďže si to rúra zatiaľ "nevypýtala", ale švagriná má rovnaký typ a s jej účinnosťou bola veľmi spokojná.
    Oceňujem "jemný" vetrák pri teplovzdušnom pečení. Pri predchádzajúcej rúre som mala ten problém, že mi cesto "zavialo" na jednu stranu a napr. muffiny boli ako keby z kopca :) V tejto rúre sa mi to zatiaľ nestalo, takže sa dá naozaj piecť na dvoch - troch úrovniach súčasne, hoci ja osobne plechy počas pečenie prehodím pre naozaj rovnomerné upečenie.
    Výhody určite predčia nevýhody, ktoré sú skôr kozmetickou vadou, ako reálnym problémom.

• Za málo peňazí veľa muziky

• Vyzera ok
    • Neviem zatial som nepouzil

Aj ked som ju este nepouzil dal par postrehov co mozno niekomu pomozu, videl som ze sa ludia na to pytali. Rura ma jeden par vysuvov - gilickovy zaves ktory sa da zacvaknut na vstavanu kovovu mrezku na boku rury. Vysuvaju sa asi do 2/3. Plech sa na ne len polozi, niako extra ho to nedrzi, prinos je podla mna taky nic moc nie som z toho ohureny ale pri peceni ak treba pocas pecenia vytahovat plech asi pomoze.
    Displej rury je zltooranzovy, kupil som aj mikrovlnku Electrolux EMT 25207 OX tam ze skor zeleny - fakt divny pristup tejto znacky, ale v podstate mi to nevadi.
    Vysuvne ovladace su celkom pevne, nic extra neurazia ale ani neplandaju, svetielko svieti hned pri otvoreni rury aj ked neni zapnuta, je celkom silne.
    Dvierka nemaju tlmenie ale netrieskaju ze by to cloveku az tak vadilo.
    Montaz jednoducha skrutkuje sa spredu do bocnej hrany skrinky. V baleni su 2 plechy.
    Som v celku spokojny piect to bude isto normalne kupil by som znova. Ak by sa vyskytol daky problem doplnim recenziu.

• funkcie
    • trošku plastový vzhľad ovládacích prvkov (iba z blízka)
    • pre mňa komplikovaný prístup k aktuálnej teplote v rúre - nie nastavenej, ale skutočnej. Stačí iba 6x stlačiť tlačítko hodiny :)

Dobrá rúra s dobrými funkciami, ovládacie prvky pôsobia lacno (ale iba z blízka) a pre všetkých čo uvažujú nad pyrolitickým čistením, dostal som info (neoverenú) že tento režim vzhľadom na vysoké teploty postupe pracuje na znížení životnosti elektroniky -ktorá sa tiež prehrieva. Inak OK rúra.

• , zakúpené v Andrea Shop

• Som maximalne spokojna s rurou, je dost velka, ma dostatok funkcii, a samocistenie je tiez super.
    • Jedine ze tazko sa vyberaju bocne listy, ked chcem zapnut samocistenie.

spokojnost

• , zakúpené v HOMESHOP.sk

• design
    • funkcie
    • rýchlosť ohrevu a výkon

Spotrebič pracuje ako má, zatiaľ všetko beží bez problémov, používame ho asi 3 mesiace.

• , zakúpené v HEJ.sk

• , zakúpené v Senton

• super kvalita za rozumnu cenu
    • nic

jednoduche ovládanie